Четвер, 2024-05-02
V I O L L AТи є сукупністю того, що Ти їж і в що Ти віриш!
Меню сайту
Категорії розділу
файли [10]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 77
Форма входу

//www.youtube.com/watch?v=wy4m9WNnYNY  Віолла - від початку до сьогодні (жовтень 2013 р.)
Головна » Файли » файли

Соціальний проект "Я ціную своє здоров'я"
2012-08-11, 8:49 PM

Буття 6:3 «І промовив Господь… дні її будуть сто і двадцять літ».

Розділ 1

1. 1. Соціальний проект «Я ціную своє здоровя»

1. 2. Мета та завдання проекту:

1)                Головною метою проекту є пропагування здорового способу життя, проведення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання та подолання негативних явищ в молодіжному середовищі, інформаційне забезпечення населення регіону про методи профілактики захворювань організму та методи реабілітації, допомога у вирішенні питань стосовно покращення здоров’я за допомогою інтегральної медицини.

2)                Проведення систематичних безкоштовних консультацій для жителів регіону

-         Залучити спонсорів до реалізації проекту.

-         Залучити до співпраці провідних спеціалістів області, які сприятимуть популяризації здорового способу життя.  

-         Забезпечити інформаційну підтримку на момент реалізації проекту.

3)                Привернути увагу населення до актуальності теми, достукатись до сердець і вмотивувати  людей допомагати покращувати здоровя особливій категорії дітей (інвалідів, сиріт, малозабезпечених)

-         Вибрати дитячі будинки, реабілітаційні центри в області, які потребують допомоги в плані покращення здоровя своїх вихованців.

-         Вибрати виробника оздоровчої продукції, яка постачатиметься особливій категорії дітей для покращення здоровя.

-         Розробити систему, яка б забезпечила безперебійне і регулярне постачання оздоровчої продукції у вибрані обєкти.

-         Організувати роботу команди, яка займатиметься контролем і виконанням даного пункту і проекту в цілому.

4)                Проведення підсумкової прес-конференції, трансляція на провідних телеканалах області

-         Домовитись про трансляцію підсумкової прес-конференції після завершення реалізації даного проекту.

-         Організувати прес-конференцію, вирішити час і місце її проведення, присутність на ній попередньо залучених в проект спеціалістів.

 1. 3.           Актуальність проекту:

Провівши дослідження в Івано-Франківській області сфери охорони здоров’я (пройшовши стажування в головному управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації та підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах області), я, Циганин Мар’яна Петрівна, зробила такий висновок:

1)     На сьогодні є нагальні питання, які необхідно вирішувати, а саме:

-                    Серцево-судинні захворювання. Проблема профілактики й лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань - найголовніша причина смертності й інвалідності наших співгромадян.  

Частка смертності від хвороб системи кровообігу в Україні на сьогодні становить майже 63% (щороку ці недуги забирають до півмільйона життів наших співгромадян). Це у 12 разів більше, аніж у країнах Європи, США, Канаді і навіть у сусідній Прибалтиці чи Польщі. Лише офіційно в Україні зареєстровано 10 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, котра належить до головних причин інфаркту міокарда й інсульту. Щороку в Україні реєструється 50 тис. випадків інфаркту і 120 тис. нових випадків інсульту (20% таких пацієнтів помирають, 40% стають інвалідами, хоча кожен п'ятий із них - особа працездатного віку).

-                    Онкологічні захворювання. На сьогодні в Івано-Франківській області 19,5 тисяч людей хворих з діагнозом онкологія. Щорічно в нашій області виявляється в середньому 4 тис. хворих, так наприклад за 2011 рік діагноз он околія виявили у 3 789 людей.

-                    Ендокринологічні захворювання. На початок 2012 року в Івано-Франківській області зареєстровано 35 771 особа з діагнозом цукровий діабет (серед яких 158 дітей і 73 підлітка), серед яких 4 824 людини мають інсулінозалежний цукровий діабет. На лікування інсулінозалежних хворих в області в рік держава виділяє з бюджету понад 13 млн. грн. Також сюди входять захворювання щитоподібної залози – в Івано-Франківській області станом на початок 2012 року 51 438 людей з захворюваннями щитоподібної залози. Також з діагнозом ожиріння, які офіційно стоять на обліку, налічується 12 810 людей в області (це майже тисяча людей зі 100 тисяч).

-                    Захворювання кістково-м’язевої системи. Кожна третя людина, яка звертається до травматолога має діагноз остеопороз – відсутність необхідної кількості в організмі кальцію.

-                    Інфекційні захворювання. Для покращення надання допомоги населенню в лікуванні і обстеженні пацієнтів з хронічним гепатитом (ХГ) в липні 2006 року згідно наказу Обласного Управління Охорони Здоров’я №156 на базі Обласної клінічної інфекційної лікарні був створений Обласний гепатологічний центр (ОГЦ), який складається з амбулаторного кабінету і стаціонарного відділення на 30 ліжок. В Україні в цілому та в Івано-Франківській області зокрема, склалася складна ситуація у зв’язку із захворювання на вірусний гепатит С, для якого притаманний безсимптомний (без жовтяничний) перебіг з подальшим розвитком хронічного процесу у більш як 80%  пацієнтів. За офіційною статистикою Україна належить до держав із середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С (інфіковано 3% громадян, а це близько 1 170 000 осіб). Проте варто зазначити, що за результатами вибіркового моніторингу показник інфікування вірусом гепатиту С серед медичних працівників, хворих на онкологічні та нефрологічні захворювання, що потребують гемодіалізу, ВІЛ-інфікованих досягає 40-60%, що значно перевищує середні показники у світі. В Івано-Франківській кількість хворих ХГ з 2009 року постійно зростає. Так наприклад за результатами обстеження 13 516 донорів в 2009 році було виявлено маркери до гепатиту С у 234 донорів, маркери до гепатиту В у 245. А уже в 2010 році при обстеження 14 713 практично здорових донорів, виявлено маркери до гепатиту В у 328 донорів, а у 300 – позитивні до гепатиту С. Нажаль значна частина хворих на вірусні гепатити лікується в терапевтичних відділеннях і не отримує лікування згідно стандартів. На лікування в гепатологічний центр такі хворі або не потрапляють, або потрапляють в стадії цирозу, коли противірусна терапія мало ефективна. Лікування хворих гепатитом є дорого вартісним і здійснюється за власний кошт пацієнтів, адже в Україні не створена державна програма по лікуванню даної патології. Якщо людина неспроможна на дорогу противірусну терапію, то існують альтернативні методи, які призупинять розмноження вірусу в організмі і не дадуть шансу хворобі розвиватися.  На сьогодні можна впевнено сказати, що для більшості пересічних громадян існує брак інформації про хворобу та шляхи її передачі, що унеможливлює профілактику захворювання.

-                    Алкоголізм і наркоманія.  На сьогодні на обліку знаходиться майже 20 тис. алкоголіків. В Івано-Франківській області на відповідному обліку перебуває понад 700 хворих на опійну наркоманію. Дев’ять десятків з них – це сільські жителі, а майже сотня – жінки. Щодо незаконного вживання марихуани, зареєстровано ще 120 чоловік. Найбільше наркоманів в обласному центрі, Калуші, а також в Галичі та Бурштині. Окрім опійних (макових) препаратів та препаратів з канабісу (коноплі), поширені в області й синтетичні наркотики. Причиною алкоголізму часто стає вживання пива, особливо підлітками і дітьми. Захоплюватися пивом починають у 10–12 років.  Щороку кількість залежних зростає на кілька десятків. Однак це не реальний показник, бо не всі батьки звертаються зі своєю бідою. Зустріти на вулиці підлітка із пляшкою пива у руці — вже звичне явище. Діти думають, що пити пиво — модно. А не повністю сформований організм швидко звикає до напою. Якщо підліток щодня випиватиме пляшку пива, за рік стане алкоголіком. В обласному наркодиспансері за рік в середньому рятують вісьмох малолітніх алкоголіків. Іще в середньому біля 200 підлітків і 20 дітей проходять профілактичне лікування.

1)                Достатньо однієї фрази, почутої щодня з екрану, наприклад, „Виміряй свій тиск", аби людина дійсно задумалася над станом свого здоров'я. Це дозволяє думати, що консультації та інші методи інформаційного забезпечення населення щодо профілактики захворювань будуть давати результат.

2)                В нашій області існують заклади, в яких перебувають діти-сироти та проходять реабілітацію діти інваліди, так наприклад комунальний заклад для реабілітації дітей з ДЦП «Добродія Калуська» в Калуші. А значить є потребуючі в допомозі.

   1. 4. Цільова спрямованість проекту:

Інформаційно-просвітницька, консультаційна, профілактична.

  1. 5. Цільова аудиторія проекту:

Діти сироти, інваліди та діти з малозабезпечених сімей; жителі регіону, які цікавляться вирішенням своїх питань стосовно здоров’я чи його збереження.

   1. 6. Місце реалізації проекту:

Місто Калуш, Івано-Франківської області.

 1.7.           Очікувані результати проекту:

1)     Збільшення інтересу до здорового способу життя;

2)     Покращення стану здоровя дітей особливої категорії (сироти, інваліди, малозабезпечені).

3)     В двічі збільшення інтересу молодих батьків до якості харчових продуктів, які вони вибирають для сімейного споживання.

4)     Зменшення відсотку захворюваності жителів регіону у два-три рази.

5)     Зменшення (або зупинення росту)  рівня  інвалідності   та   рівня   смертності серед молоді, які спричинені ускладненнями захворювань, вище вказаними в цьому проекті.

6)     З’явиться тверезий погляд на представників місцевої влади, як на партнерів і однодумців в плані оздоровлення нації.

 

1.8.           Способи інформування громадськості про хід виконання проекту:

1)     Сайт ГО «Віолла» violla.ucoz.com

2)     Калуське міське телебачення

3)     Газети «Вікна», «Дзвони підгір’я», «Калуський нафтохімік»

4)     А також запрошуються усі представник преси міста і області.

 

Розділ 2

2.1. Перелік залучених організацій для проведення проекту:

ГО «Сильне покоління»,  ГО «Свобода життя», ГО «Івано-Франківська обласна федерація флорболу».

2.2. Персонал, залучений до реалізації проекту:

Циганин Маряна Петрівна – координатор проекту.

Циганин Василь Васильович  – заступник координатора проекту.

Загинайко Сергій Петрович, Загинайко Олена Іванівна, Бондар Володимир Михайлович і Юлія Валеріївна, Барилюк Володимир Михалович, Климишин Ольга Петрівна, Кірюшина Олена Володимирівна –  волонтери.

2.3. Характеристика матеріально-технічного забезпечення.

Ноутбук, принтер, прилад «Оберон Метатрон», офісні меблі та фліпчарт.



 

 

Категорія: файли | Додав: VIOLLA | Теги: здоров'я, Віолла, рак, лікування, Мар'яна Петрівна Циганин, цукровий діабет, наркоманія, соціальний проект, Violla, калуш
Переглядів: 896 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений
© 2012 р. ГО ВІОЛЛА
 Матеріал дозволено використовувати лише при наявності гіперпосилання на сайт //violla.ucoz.com/