Щоб вибрати стиглу і смачну хурму, необхідно знати, яка ж вона взагалі може бути. Практично всі сорти, крім «Королько» володіють терпкими властивостями в недозрілому стані.Дозріла хурма повинна бути м'якою, а плодоніжка - сухою.Також її стиглість можна визначити по шкірці. Вона, як правило, зазвичай гладка і тверда. У деяких сортів у зрілих плодів на шкірці з'являються коричневі смужки.
Мало хто знає, наскільки корисний цей «сонячний фрукт».Завдяки високому вмісту вітамінів А і С, хурма допомагає зміцнити імунітет. Особливо вона корисна в «простудний» період.
Взагалі ж хурма дуже багата різноманітними вітамінами і мінералами. Залізо і кальцій, які є в її складі, підвищують гемоглобін у крові, а магній - надає сприятливу дію на нервову систему. Бета-каротин, який додає хурмі помаранчевий колір, служить для зміцнення зору і уповільнює процес старіння.
Лікарі відзначають той факт, що хурма корисна людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Справа в тому, що цей фрукт багатий калієм, який, у свою чергу, перешкоджає виникненню аритмії.
Єдині, кому потрібно відноситься до хурмі з обережністю, це люди з цукровим діабетом, оскільки цукор, який в ній міститься, може підвищити рівень цукру в крові.
Корисні властивості хурми можна використовувати і в косметичних цілях. Якщо у вас жирна шкіра і розширені пори, змішайте м'якоть одного плоду з яєчним білком. Нанесіть на обличчя і залиште хвилин на 15-20. Якщо ж шкіра в'яне, то слід змішати в рівних пропорціях молоко і м'якоть хурми. І теж залиште на 20 хвилин, потім змийте.
Хурма належить до тих небагатьох фруктів, в яких так гармонійно поєднуються приємний смак і користь.