2 березня в Національному Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника відбулася зустріч студентів та молоді із професором університету Маямі Маркусом Джоубом* на тему «Freedom style».
Маркус Джоуб коротко описав види свобод людини (внутрішні, соціальні, культурні, релігійні, політичні і т. п.) та поділився досвідом студентів США в цьому контексті. Також обговорювалися основні принципи формування процвітаючих країн. Для прикладу розглядали становлення США як нації, та яку роль в цьому відіграла опора засновників країни на християнські мораль і цінності. Серед присутніх були студенти із інших вишів Івано-Франківська, які проявили себе активними та ініціативними. У молоді до спікера було чимало запитань, в основному вони стосувалися шляхів вирішення конфліктної ситуації на Сході та покращення системи освіти в Україні. Серед усього сказаного варто відмітити те, що кожен з нас уже сьогодні може зробити вагомий внесок на мікрорівні, що в свою чергу приведе до макро змін. Так наприклад зі сторони студентів: не давати хабарів, не списувати на екзаменах, бути активним волонтером у напрямках своєї професії і здобувати досвід та будувати сосунки, а зі сторони викладачів: не брати хабарів, постійно підвищувати свій рівень знань та акредитації, вивчати зі студентами сучасний досвід, сучасну літературу, залучати їх більше роздумувати, аніж «зубрити». У робочих групах студенти мали можливість самостійно запропонувати необхідні на їх думку зівни як на мікро, так і на макро рівнях.
Після зустрічі зі студентами професор Маркус Джоуб та організатори заходу (Ельвіра Фесенко, представник ГО «Кемпус», Мар’яна Циганин, голова ГО «Центр інноваційних управлінських технологій») мали зустріч із Василем Марчуком – проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва .
Відбувся обмін досвідом та напрацювань в контексті міжнародної співпраці та навчання студентів за кордоном. Маркус подякував ректорату та студентському самоврядуванню за гостинність та підкреслив високий (у порівнянні з іншими ВНЗ України, в яких він бував із виступами) рівень організації, відповідальності та знань студентів. Планується проведення аналогічних зустрічей в майбутньому, орієнтовно початок літа, тому слідкуйте за оголошеннями у ваших ВНЗ.
*Маркус Джоуб - доктор наук, професор Університету Маямі з 2000 року. Працював в Школі бізнесу ім. Фармера, Оксфорд, Огайо. Основна сфера діяльності – інформаційні системи та аналіз. Впродовж останніх 25 років надавав консалтингові, навчальні послуги компаніям General Electric, Proctor and Gamble, NASA-Lewis Research Center, Westinghouse.
Внесок Маркуса до розвитку української науково-професійної сфери та співпраця з ВНЗ України.
- 2005 — 2006 рр. : Старший Фулбрайтівський стипендіат, Львівський інститут менеджменту (ЛІМ)
- 2000 — 2004 рр. : керівник Програми партнерства між коледжами і університетами країн СНД, Київський національний торгово-економічний університет (КНТЕУ) та Університет Майамі (Огайо)
- 1996 — 1997 рр. : Старший Фулбрайтівський стипендіат, Київський національний торгово-економічний університет (КНТЕУ)
Надрукував такі книжки українською мовою:
У 2003 році – «Статистичні Методи забезпечення якості»
У 2005 – Англійсько-Український Глосарій of Quality Assurance Terms
|